Wrzesień 2010

KURS INSTRUKTORÓW I NAUCZYCIELI

20-09-2010 22:04 przez Robert Gut

Wydział Nieprzetartego Szlaku GK ZHP informuje, że w terminie od 15 listopada do 21 listopada w Schronisku Górskim „Głodówka” w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się kurs dla instruktorów i nauczycieli prowadzących zajęcia dla osób niepełnosprawnych w oparciu o metodę harcerską.
Materiały do pobrania

Warsztaty "Nie panikuj! RATUJ!"

18-09-2010 09:06 przez Robert Gut

Zaproszenie

Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. J. Tuwima w Stemplewie mają zaszczyt zaprosić dzieci i młodzież ze szkół specjalnych oraz ze szkól masowych z orzeczeniami  o stopniu niepełnosprawności na

Warsztaty „Nie panikuj! RATUJ!”

 

które odbędą się w dniach 22-24 października 2010 r. w Ośrodku w Stemplewie.

Materiały do pobrania:

I Zbiórka Drużyn NS

10-09-2010 17:50 przez Robert Gut

Sierpień 2010 roku okazał się szczególnym miesiącem obchodów 100-lecia harcerstwa. W dniach 16 - 24 sierpnia odbył się w Krakowie Jubileuszowy Zlot Stulecia Harcerstwa. Nieprzetarty Szlak, jako integralna część organizacji, również uczestniczył w  tym prawdziwym harcerskim święcie. Uczestnicy I Zbiórki Drużyn Nieprzetartego Szlaku utrwalali wydarzenia z historii, poznawali urocze zakątki Krakowa i ich legendy, brali udział w zajęciach programowych Zlotu, doskonalili swoje harcerskie umiejętności. Najważniejszym celem Zbiórki była integracja środowiskowa i społeczna, która może być realizowana dzięki różnym formom aktywności niepełnosprawnych harcerzy. 

                Tak wspominają Zbiórkę jej uczestnicy.