Maj 2011

Rozpoczynamy XXIV Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” w Stemplewie

17-05-2011 16:24 przez Robert Gut

Już wkrótce inauguracja XXIV Zlotu Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” w Stemplewie.

logostemplew2011

Zlot rozpoczynamy w czwartek 26 maja br. zakwaterowaniem, zdobnictwem obozowym, pionierką, znajomością szyfrów, a kończymy harcerskim ogniskiem i wystawieniem wart nocnych. Uroczysty apel rozpoczynający tegoroczny Zlot odbędzie się w piątek o godz. 9.30 27 maja 2011r na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Juliana Tuwima w Stemplewie gm. Świnice Warckie powiat Łęczycki województwo Łódzkie. W Zlocie weźmie udział blisko 500 uczestników, którzy przyjadą z całej Polski. XXIV Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” ZHP potrwa do 29 maja br. W tym czasie młodzież będzie korzystała z oferty programowej uczestnicząc w takich zajęciach jak: warsztaty artystyczne, gry i zabawy integracyjne, wycieczka autokarowa min. do ZOO Safari, dotarcie do Centrum Polski- Piątku, zwiedzanie Tumu, Łęczycy. Pozna tajniki udzielania pierwszej pomocy  oraz wystartuje w rywalizacji siłowej ze Strongmenami. Przewidziano także wieczór z gwiazdą sztucznymi ogniami oraz tańce i dyskoteki.

                                                               

 Zapraszamy.

Czuwaj!!!
hm. Andrzej Zielonka

V Chorągwiany Biwak Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku" w Mielcu

11-05-2011 18:30 przez Robert Gut

„ i kwiaty mogą kwitnąć między najgłębszymi szczelinami skalnymi...”

 

W dniach 15-17 kwietnia 2011r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Św. Królowej Jadwigi w Mielcu odbył się V Chorągwiany Biwak  Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku”.

Do Ośrodka przyjechały drużyny harcerskie wraz z opiekunami z Frysztaka, Leżajska, Sandomierza, Tarnobrzega, Skopania, Łoniowa, Nowego Sącza, Dębicy, Kolbuszowej, Mrowli, Rudnika n. Sanem oraz z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych z Mielca.

Inauguracja biwaku połączona z uroczystym otwarciem wystawy „Ocalić od zapomnienia” z okazji 50-lecia powstania Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” działających w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mielcu odbyła się w piątkowy wieczór.

files/ns.zhp.pl/biwakmielec/biwakmielec1.jpg

Na otwarcie wystawy zaproszono instruktorów ZHP działających z drużynami harcerskimi w latach 1961- 2011, przedstawicieli mieleckiego hufca, władze samorządowe miasta i powiatu.

files/ns.zhp.pl/biwakmielec/biwakmielec5.jpg

Zaproszeni goście  wraz z młodzieżą uczestniczyli w spotkaniu Pokoleń. Z łezką w oku wspominano początki harcerstwa, pierwsze wyjazdy na obozy i biwaki. A potem jeszcze długo, długo rozbrzmiewały harcerskie piosenki.

files/ns.zhp.pl/biwakmielec/biwakmielec2.jpg

W sobotę   harcerze wyruszyli na ścieżkę przyrodniczą „Podróżnik”, gdzie młodzież ze Studium Ratownictwa Medycznego zapoznawała ich z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Kolejne punkty biegu doskonaliły techniki harcerskie.

Harcerze uczestniczący w biwaku mięli również okazję zapoznać się z florą i fauną naszego najbliższego otoczenia.

W niedzielę w Kościele Trójcy Przenajświętszej odbyła się uroczysta msza św., na której poświęcone zostały palmy wielkanocne wykonane przez poszczególne drużyny w sobotnie popołudnie.

files/ns.zhp.pl/biwakmielec/biwakmielec3.jpg

Trzy dni pobytu w Ośrodku dla każdego uczestnika stały się wspaniałym wspomnieniem, niezapomnianą przygodą i nowymi znajomościami.

files/ns.zhp.pl/biwakmielec/biwakmielec4.jpg