Listopad 2011

Kursy I i II-go stopnia dla instruktorów i nauczycieli zakończone

29-11-2011 14:04 przez Robert Gut

 

23.11.2011r. w Schronisku Górskim „Głodówka” zakończyły się kursy I i II-go stopnia dla instruktorów i nauczycieli prowadzących zajęcia dla osób niepełnosprawnych w oparciu o metodę harcerską realizowanych w ramach projektu „ Krok naprzód” dofinansowanego ze środków PFRON.

W trakcie trwania kursu uczestnicy zapoznali się m. in. z:
elementami pedagogiki dotyczącymi pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, harcerskimi programami wychowawczymi i profilaktycznymi,
  poznali wiele form pracy niezbędnych w harcerskiej pracy z niepełnosprawnymi, opracowywali konspekty zbiorek, opracowywali projekty, poznawali
procesy zarządzania czasem, obowiązki i odpowiedzialność instruktora Nieprzetartego Szlaku ZHP i nauczyciela pracującego z dzieckiem niepełnosprawnym.

Po dziesięciu dniach wytrwałych zmagań wszyscy zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.

Życzymy im wielu powodów do dumy, mnóstwa sukcesów, jak najmniej niepowodzeń, pogody ducha, która pozwala przezwyciężać każdą przeszkodę stawianą przez życie na harcerskich ścieżkach...

 

 

 

 

 

Kursy w Schronisku Górskim "Głodówka" trwają

19-11-2011 15:52 przez Robert Gut

files/ns.zhp.pl/Glodowka2011/1.jpg

W trakcie trwania kursu uczestnicy zapoznają się z pracą z dziećmi niepełnosprawnymi przy wykorzystaniu metody harcerskiej. Dzięki kadrze z GK ZHP oraz instruktorom kursu II stopnia poznają między innymi obrzędowość harcerską, historię Nieprzetartego Szlaku, uczą się nowych technik wykonywania prac plastycznych, sposobów pozyskiwania środków z funduszy UE. Uczestniczący w kursie nauczyciele i wychowawcy mieli możliwość obserwacji przebiegu zbiórki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie. Wizytę na zbiórce zuchów ze szczepu Zielone Słońce poprzedziło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie twórczyni Nieprzetartego Szlaku druhny Marii Łyczko oraz wizyta w Rodzinnym Domu Dziecka.

files/ns.zhp.pl/Glodowka2011/2.jpg

                                                                                                                Opracowanie:

Kadra instruktorska kursu dla instruktorów i nauczycieli prowadzących zajęcia dla osób niepełnosprawnych w oparciu o metodę harcerską II stopnia.

13 listopada w Schronisku Górskim „Głodówka” rozpoczęły się kursy

14-11-2011 12:55 przez Robert Gut

Już od niedzieli 13 listopada w Schronisku Górskim „Głodówka” rozpoczęły się kursy dla nauczycieli i instruktorów prowadzących zajęcia z dziećmi niepełnosprawnymi w oparciu o metodę harcerską. Uczestnicy kursów przyjechali z Chorągwi Białostockiej, Kujawsko-Pomorskiej, Dolnośląskiej, Krakowskiej, Mazowieckiej, Ziemi Lubuskiej, Podkarpackiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Kieleckiej i po raz pierwszy od wielu lat z Chorągwi Wielkopolskiej.

Rozpoczął się już czwarty warsztat twórczości artystycznej

14-11-2011 12:50 przez Robert Gut

W OSW „Nadwarciański Gród” 13 listopada rozpoczął się już czwarty warsztat twórczości artystycznej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.  Do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego przyjechali harcerze z drużyn Nieprzetartego Szlaku z Chorągwi Krakowskiej, Kujawsko-Pomorskiej,  Podkarpackiej, Ziemi Lubuskiej, Stołecznej. Podczas zajęć nauczą się m.in. nowych technik plastycznych, technik zdobienia, gier i zabaw integracyjnych, fotografowania. Dodatkowo już w drugim dniu pobytu na warsztatach przeżyją przygodę w Średniowiecznym Grodzie w Biskupcu, gdzie poznają nie tylko zbroje oraz stroje rycerzy i dam średniowiecznej Polski ale też wezmą udział w zajęciach rękodzielnictwa.

Zakończyły się kolejne warsztaty doskonalące dla kadry Nieprzetartego Szlaku

14-11-2011 12:46 przez Robert Gut

 

Zakończyły się kolejne warsztaty doskonalące dla kadry Nieprzetartego Szlaku. Instruktorzy poznawali nowe techniki plastyczne oraz gry integracyjne. Podczas czterech dni pobytu w OSW „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim  doskonalili swoje umiejętności, które później wzbogacą ich warsztat pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Ponadto mieli możliwość poznania walorów ośrodka nie tylko w czasie szkolenia ale też podczas wędrówki ścieżką ekologiczną „Źródełko”.