Sierpień 2012

HAL NS Chorągwi Podkarpackiej

29-08-2012 22:58 przez Robert Gut

W drugiej połowie lipca jak co roku reprezentanci drużyn NS ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu spędzili na „Słonecznej Polanie” w Karwieńskich Błotach II nad morzem. Były to dwa tygodnie wspaniałego wakacyjnego wypoczynku, w atmosferze zabawy, radości, sportowej rywalizacji ale i wspierania się nawzajem oraz harcerskiej służby, która zarażaliśmy innych. Wiele podróżowaliśmy zwiedzając piękne miasta: Gdańsk, Sopot, Gdynia. Odwiedziliśmy nasz ulubiony Puck, zaglądając do Harcerskiej Szkoły Morskiej . We Władysławowie zwiedzając port nie obyło się bez rejsu pirackim statkiem. Kniewo z farmą strusi, emu i lam przyjęło nas pyszną jajecznicą z jaja strusia , przyrządzaną na naszych oczach i pieczonymi kiełbaskami ( może też ze strusia?). Żarnowiec w tym roku to zwiedzanie klasztoru i okolicznościowej wystawy wraz z wysłuchaniem koncertu muzyki poważnej. Prócz poważnych wycieczek autokarowych, z którymi chcieliśmy zdążyć w pogodę niezbyt przychylną, w pieszych wyprawach odwiedzaliśmy wczasową Karwię i urokliwe Dębki pełne postaci znanych nam z kina i telewizji. Mieliśmy też sporo czasu na gry i zabawy sportowe oraz na plażowanie i harce w morskiej wodzie, których nigdy dość. Z nadmorskich wakacji wróciliśmy radośni i wypoczęci ale jeszcze nie tęskniący za nowym rokiem szkolnym. Wypoczynek ten został dofinansowany z budżetu Starostwa Powiatu Mieleckigo. Pozdrawiamy druhny i druhów z innych drużyn i do zobaczenia na Nieprzetartym Szlaku!

W oparciu o informacje
hm. Marii Orłowskiej

files/ns.zhp.pl/HAL/HAL7.jpg  files/ns.zhp.pl/HAL/HAL8.jpg

files/ns.zhp.pl/HAL/HAL9.jpg  files/ns.zhp.pl/HAL/HAL10a.jpg

files/ns.zhp.pl/HAL/HAL11.jpg  files/ns.zhp.pl/HAL/HAL12.jpg

files/ns.zhp.pl/HAL/HAL13.jpg  files/ns.zhp.pl/HAL/HAL14.jpg

HAL NS Chorągwi Kieleckiej

29-08-2012 22:07 przez Robert Gut

 W dniach 25.07 - 07.08. 2012r. harcerze z drużyn Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Kieleckiej odpoczywali na obozie w Zarzęcinie nad jeziorem Sulejowskim. Komendantem obozu była phm. Joanna Mączka zastępcą Katarzyna Komoń - Szaraniec. Uczestnicy obozu to łącznie 48 harcerzy świętokrzyskich z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Winiarach, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście, Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku oraz dzieci z Ośrodków Szkolno - Wychowawczych w Kielcach. 

Zakwaterowani w domkach 11 osobowych korzystali z gościnności Stanicy Harcerskiej Hufca ZHP Łódź – Widzew. Pogoda dopisała, co pozwoliło w pełni zrealizować ciekawy program. Harcerze zwiedzali niezwykle malownicze i ciekawe okolice Pilicy, zobaczyli m.in. bunkier w Konewce a sosnowo – brzozowy las otaczający stanicę oraz sąsiedztwo Sulejowskiego Parku Krajobrazowego dało wspaniałą okazję do obcowania z przyrodą i poznania bogatej flory i fauny tego uroczego miejsca. Na co dzień korzystali z atrakcji jakich dostarczała sam Stanica: wodne kąpiele, kajakowe wyprawy będące dla większości uczestników nie lada atrakcją, zmagania sportowe i prezentacje artystyczne. Tegoroczny obóz był dla wielu niepełnosprawnych harcerzy wspaniałą przygodą i dostarczył wielu wrażeń.

W oparciu o informację
phm. Joanny Mączki

files/ns.zhp.pl/HAL/HAL1.jpg  files/ns.zhp.pl/HAL/HAL2.jpg

files/ns.zhp.pl/HAL/HAL3.jpg  files/ns.zhp.pl/HAL/HAL4.jpg

files/ns.zhp.pl/HAL/HAL5.jpg  files/ns.zhp.pl/HAL/HAL6.jpg