Październik 2012

HARCERSKI START 2012/2013

25-10-2012 19:36 przez Robert Gut

20 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku im. Ireny Sendlerowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Dęblinie

:)

W dniach 13-16 września 20 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku im. Ireny Sendlerowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Dęblinie przemierzyła ponad 700 km aby po raz czwarty stanąć na trasie Ogólnopolskiego Rajdu Harcerskiego „Granica 2012”. Tym razem jednak – przekraczając granicę własnych możliwości – „dwudziestka” wyruszyła na trasę nr III, przeznaczoną dla drużyn starszoharcerskich, wiodącą przez sam środek gór Izerskich. Swój marsz rozpoczęliśmy od Świeradowa Zdroju. Naszym dzielnym harcerzom towarzyszyli:

  • 77 WDH "Silvestris" - hufiec Lubin,
  • Patrol "Czarno-Czerwoni" - hufiec Środa Śląska,
  • 8 WDH "Bohema" - hufiec Bolesławiec,
  • 9 ŚDW "Agrikola" - hufiec Świdnica,
  • Patrol "Zero smutków, zero złości" - hufiec Wrocław.

Z plecakami pełnymi turystycznego ekwipunku wędrowaliśmy 20km dziennie, wypełniając po drodze zadania przygotowane przez organizatorów Rajdu. Przedostatniego dnia dotarliśmy do Szklarskiej Poręby, aby tam uczestniczyć w dalszych harcerskich zmaganiach. Ostatniego wieczoru, po wędrowniczym trudzie, wszyscy uczestnicy Rajdu „Granica” (około 700 osób) bawiliśmy się wspólnie przy muzyce zespołu „Dom o zielonych progach”. Niedzielne przedpołudnie rozpoczął tradycyjny apel harcerski. Były nagrody i podziękowania, a potem pożegnalne „czuwaj!” i długa droga do domu.

Harcerze z 20 DH NS im. I. Sendlerowej przez trzy dni marszu pokonała dystans 50 km w tym 40 km po górach i 10 km szlakami Szklarskiej Poręby. Tym samym po raz kolejny pokazała, że wszelkie granice są do pokonania, a przekraczać je pomaga siła zwana wiarą w siebie. Instruktorzy i harcerze 20 Drużyny Harcerskiej Nieprzetarty Szlak składają serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji wyjazdu:
Dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dęblinie, p. Jolancie KUTERZE,
Dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, p. Agacie OSIKA- KUCHARSKIEJ,
p. Marioli STRUMNIK,
p. Elżbiecie Ewie FILIPEK,
p. Pawłowi MIAZDZE,
p. Rafałowi GIETCE,
p. Michałowi KUCHARSKIEMU,
p. Arturowi SUSKA,
p. Konradowi ZAWADZAK,
p. Gertrudzie SIKORSKIEJ,
p. Magdalenie TOMASZEWSKIEJ
p. Mirosławowi CUCHOWI.

files/ns.zhp.pl/Deblin Granica/granicadeblin1.jpg files/ns.zhp.pl/Deblin Granica/granicadeblin2.jpg

files/ns.zhp.pl/Deblin Granica/granicadeblin3.jpg files/ns.zhp.pl/Deblin Granica/granicadeblin4.jpg

files/ns.zhp.pl/Deblin Granica/granicadeblin5.jpg files/ns.zhp.pl/Deblin Granica/granicadeblin6.jpg

Z harcerskim pozdrowieniem,
dh Michał Pastuszak
dh Paweł Jaraszek

Kursy I i II stopnia dla drużynowych i nauczycieli prowadzących rehabilitacje osób niepełnosprawnych w oparciu o metodę harcerską

14-10-2012 19:31 przez Robert Gut

Wydział Nieprzetartego Szlaku GK ZHP przypomina, że w dniach 16-25 listopada 2012r. w Schronisku Górskim „Głodówka” w Bukowinie Tatrzańskiej odbędą się Kursy I i II stopnia dla drużynowych i nauczycieli prowadzących rehabilitacje osób niepełnosprawnych w oparciu o metodę harcerską w ramach projektu dofinansowanego ze środków PFRON „Wiedzieć więcej - cykl szkoleń dla wolontariuszy i kadry ZHP działających na rzecz osób niepełnosprawnych”.

Kurs I stopnia - w programie między innymi zajęcia: na temat stosowania metody harcerskiej w rehabilitacji (formy pracy, przykłady dostosowywania programów sprawności itd.), historia i tradycja ZHP (w tym historia Nieprzetartego Szlaku), projekty dotyczące integracji społecznej.

Kurs II stopnia - w programie między innymi zajęcia: wzmocnienie warsztatu instruktora NS, warsztat umiejętności interpersonalnych, kształcenie w Nieprzetartym Szlaku, budowanie relacji w otoczeniu lokalnym.

Uczestnicy zobowiązani są do obecności na zajęciach od dnia rozpoczęcia tj. 16.11.2012r. do dnia zakończenia tj. 25.11.2012r. Na zgłoszenia czekamy do 3 listopada 2012r.

Zgłoszenia wg załączonej ankiety aplikacyjnej należy przesyłać na adres:
Wydział Nieprzetartego Szlaku GK ZHP
00-491 Warszawa
ul. Konopnickiej 6;
w wersji elektronicznej na adres: ns@zhp.pl

Udział w kursie bezpłatny!!!

IV Ogólnopolskiego Zlotu Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku Sokołów Podlaski

12-10-2012 23:03 przez Robert Gut

W dniach 30 listopada - 2 grudnia 2012 roku w Sokołowie Podlaskim odbędzie się IV Ogólnopolskiego Zlotu Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku pod hasłem "Śladami powstania”.

W zlocie uczestniczą drużyny, gromady Nieprzetartego Szlaku, dzieci i młodzież ze Specjalnych Ośrodków Szkolno Wychowawczych, Szkół Specjalnych, Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy pragną poznać smak harcerskiej przygody.

Zgłoszenia na zlot wg załączonej karty należy kierować do dnia 9 listopada 2012 r. na adres:
Komenda Hufca ZHP Sokołów Podl.
ul. Kościuszki 11
08- 300 Sokołów Podl.
lub anowotniak@vp.pl

Materiały do pobrania: