Sierpień 2016

Druhny i Druhowie mamy jeszcze miejsca na trasie XVIII Ogólnopolskiego Rajdu Granica 2016

31-08-2016 21:10 przez Robert Gut

Druhny i Druhowie mamy jeszcze miejsca na trasie XVIII Ogólnopolskiego Rajdu Granica 2016. Jest to trasa przeznaczona dla Drużyn Nieprzetartego Szlaku. Jak co roku stacjonujemy w Szklarskiej Porębie, która jest świetną bazą wypadową do górskich wędrówek. Nasze trasy realizowane są w ramach projektu „Górska przygoda …” dofinansowanego ze środków PFRON. W tym roku oferujemy III trasy:

I trasa- komendantka phm. A. Karlak.

Oprócz tradycyjnego wjazdu wyciągiem na Szrenicę (schodzimy trasą przez schronisko Pod Łabskim Szczytem do Wodospadu Szklarka), planujemy trasę z Jakuszyc przez schronisko Orle do Kobylej Łąki. Kolejną atrakcją rajdu będzie wejście do Chaty Walońskiej, gdzie zuchy i harcerze będą zdobywać Pierwszy Stopień Wtajemniczenia Walońskiego. Potem pobawimy się w poszukiwaczy złota. Nie zabraknie także ognisk, kominków, podczas których będzie się można wykazać swoimi osiągnięciami oraz usiąść w braterskim kręgu.

II trasa- komendantka pwd. A.Bartkowiak

Proponujemy Wodospad Kamieńczyka, Szklarka. Wyjazd do karpacza -przejście od Kościółka Wang do Schroniska Samotnia nad Małym Stawem. Będziemy poznawać karkonoskie tajemnice. Będziemy mogli doświadczyć wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach. Tradycyjnie wjazd na Szrenicę. Przejście przez Trzy Świnki, Vousedskou Boude, do Źródeł Łaby. Powrót pod Łabskim Szczytem do Szklarskiej Poręby. Ponadto wiele warsztatów, ogniska i zabawy.

III trasa- komendantka pwd. K. Ługowska

Oczywiście wjazd wyciągiem na Szrenicę – Hala Szrenicka – Wodospad Kamieńczyka – Krucze Skały. Planujemy wejście na Wysoki Kamień-Kopalnia Kwarcu Stanisław – Rozdroże pod cichą Równią- Dolina Kamiennej. Wejdziemy również na trasę – Chybotek – Wodospad Szklarki – Szlak Waloński : Leśna huta ŻELAZNY TYGIEL WALOŃSKI . Nie zabraknie zabawy, pląsów, warsztatów artystycznych, konkursów wiedzy o Karkonoszach Serdecznie zapraszamy.

Uroczyste świętowanie setnych urodzin Druhny Harcmistrz Zofii Sułek

31-08-2016 19:56 przez Robert Gut

files/ns.zhp.pl/Rozne/portretowe w mundurze.jpg

Instruktorzy Referatu Nieprzetartego Szlaku
Chorągwi Krakowskiej ZHP
serdecznie zapraszają na uroczyste świętowanie
setnych urodzin Druhny Harcmistrz Zofii Sułek.
 
Uroczystość odbędzie się 1 października 2016 r. o godz. 10.30
w Dworku Białoprądnickim w Krakowie (ul. Papierowa 2)
 
Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu
na adres : agnieszka.nawrocka@zhp.net.pl
 
Równocześnie informujemy, że Msza św. w intencji Druhny Zofii zostanie odprawiona 25 września 2016r. o godz. 13.00 w Kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (ul. Ludwika Pasteura 1, Kraków)