Wrzesień 2016

hm. Dorota Kołakowska liderem 25-lecia

26-09-2016 21:02 przez Robert Gut

Dh Dorota Kołakowska otrzymała w Sejmie RP wyróżnienie Lidera 25-lecia systemu wsparcia osób niepełnosprawnych jako Zasłużona dla polityki społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych. 
GRATULACJE!!!

https://zhp.pl/2016/hm-dorota-kolakowska-liderem-25-lecia/ 

ODKRYWAJ SIEBIE – to wyzwania, które stawiamy przed młodymi ludźmi

20-09-2016 13:25 przez Robert Gut

files/ns.zhp.pl/projekt/1.png                    files/ns.zhp.pl/projekt/2.png                 files/ns.zhp.pl/projekt/3.png
Projekt "Odkrywam siebie..." - jest dofinansowany ze środków
Powiatowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 
SAMODZIELNOŚĆ – TAK!

KOMPETENCJE SPOŁECZNE – TAK!

DZIAŁANIE RAZEM – TAK!

KOMUNIKACJA – TAK!

UCZENIE SIĘ – TAK!

DOŚWIADCZANIE – TAK!

 

Uwierz, że możesz, spróbuj, nie rezygnuj, dasz radę – ODKRYWAJ SIEBIE – to wyzwania, które stawiamy przed młodymi ludźmi od 12 do 26 roku życia z różnymi rodzajami niepełnosprawnościami w kolejnym projekcie realizowanym przez Wydział Nieprzetartego Szlaku Głównej Kwatery ZHP. Działanie zyskało akceptację i dofinansowanie PFRON.

Zaczęliśmy w czerwcu 2016 roku, za nami 3 warsztaty, w trakcie kolejne zajęcia. Gościnne progi Ośrodków ZHP w Załęczu Wielkim i Perkozie są wyśmienitą bazą by wykorzystując elementy metody harcerskiej uczyć się, doświadczać, tworzyć, przełamywać stereotypy, odkrywać potencjał, możliwości dające siłę do działania. Indywidualnie, w grupie, w zespole, z przewodnikiem, tłumaczem, opiekunem, pod czujnym okiem profesjonalistów, by w końcu samodzielnie zmierzyć się z zadaniami z zakresu dziennikarstwa, autoprezentacji, podstaw sztuki filmowej, komunikacji, wizażu, choreoterapii, doradztwa zawodowego czy integracji społecznej. Zaczynamy od prostych, podstawowych czynności - ale sięgamy po wyzwania, które wydają się niemożliwe i nierealne do realizacji. Razem nam się udaje. Wsparcie specjalistów, inspiracje, ukierunkowanie pozwala zmienić młodym ludziom podejście do świata, rozbudza ciekawość, aktywność, otwartość.

 

„Najgłębszym sekretem jest to, że życie nie polega na odkrywaniu, ale na tworzeniu.

Nie odkrywasz siebie, tylko tworzysz siebie.

W związku z tym nie staraj się dowiedzieć kim jesteś.

Staraj się dowiedzieć kim chcesz być”

~Neale Donald Walsch